OBF i Festiwal Nauki zapraszają…

logo_fn_male.gif

 

 

CYKL WYKŁADÓW I WARSZTATÓW Skąd my to wiemy?
Stary BUW, s. 205
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

24 IX o godz. 17.30 wykład: M. SalwaCzy piękno jest smaczne?
O smaku jako kategorii estetycznej, odnoszącej się nie tylko do gastronomii, ale także – jeśli nie przede wszystkim – do sztuki, w tym i sztuki życia.

25 IX o godz. 17.30 warsztaty: A. Ziółkowski, A. DębskaZa co jesteśmy odpowiedzialni?
O tym, jak różne mamy intuicje przy ocenie działań innych, i o tym, czy można być moralnie odpowiedzialnym za coś, czego nie mogło się nie zrobić.

26 IX o godz. 17.30 wykład: K. PaprzyckaCóż to jest wiedza naukowa?
O tym, czy wiedza naukowa jest naukowa, i o problemie indukcji, czyli o tym, czy mamy podstawy, by wierzyć, że jutro znów wzejdzie słońce.

27 IX o godz. 17.30 wykład: J. Różyńska Anatomia sporu etycznego
Skąd biorą się różnice w ocenach zachowań, wyborów, motywów działania i charakterów? Czy możliwe jest ich zniesienie i rozwiązanie sporów etycznych? Czy sądy etyczne mogą być prawdziwe albo fałszywe? Jaką rolę odgrywają rozum, uczucia i intuicja moralna?

JAK FILOZOFIA URATOWAŁA ISTNIENIE ŚWIATA
Instytut Filozofii UW
ul. Krakowskie Przedmieście 3
24, 25 i 27 września o godzinie 11.00

Warsztaty dla gimnazjalistów, prowadzone przez A. Świtalską z doktorantami i studentami Instytutu Filozofii UW. O tym, jak to jest, że doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nas nie uczy, a im bardziej mamy coś za oczywiste, tym bardziej jest to podejrzane. I dlatego można mieć wrażenie, że nawet jeśli życie nie jest coraz gorsze, to na pewno nie jest coraz lepsze. Liczba uczniów: 30.

CI PRZEMĄDRZALI FILOZOFOWIE
Instytut Filozofii UW
ul. Krakowskie Przedmieście 3
26 września o godzinie 10.00 i 12.00

Spektakl dla najmłodszych (klasy IV-VI szkoły podstawowej) w reżyserii adeptów filozofii (przełom XX/XXI w. n.e.), czyli A. Świtalską z doktorantami i studentami Instytutu Filozofii UW, inspirowany anegdotami z życia największych filozofów starożytności. Scenariusz dla nas napisał Diogenes Laertios (III w. n.e.).

FILOZOFICZNA GRA TERENOWA
Instytut Filozofii UW,
ul. Krakowskie Przedmieście 3
29 września o godzinie 12.00

Gra edukacyjna dla każdego od lat 11, prowadzona przez studentów i doktorantów Instytutu Filozofii UW. Być może zastanawiałeś się kiedyś, o co mógłbyś zapytać Wielkiego Filozofa. Ale czy myślałeś nad tym, o co Wielki Filozof mógłby zapytać Ciebie? Czy wiesz, co istnieje i po co albo dlaczego nic nie wiemy?

Więcej o Festiwalu Nauki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.