O nas

Ośrodek Badań Filozoficznych – stowarzyszenie łączące naukowców zajmujących się filozofią i naukami społecznymi – powstał w roku 2005 z inicjatywy grupy doktorantów Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie OBF zrzesza kilkudziesięciu doktorantów i pracowników naukowych związanych między innymi z Uniwersytetem Warszawskim, Polską Akademią Nauk, Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i Uniwersytetem w Białymstoku.

Działalność OBF obejmuje zarówno badania z zakresu filozofii i nauk społecznych, jak i szeroko rozumianą popularyzację tych nauk. OBF jest organizatorem trzech cyklicznych konferencji naukowych (Zlot Filozoficzny, Kazimierz Naturalism Workshop, Studenckie Forum Badań nad Językiem), organizuje i współorganizuje też pojedyncze konferencje oraz zajęcia seminaryjne na UW. Współpracuje z Festiwalem Nauki. Od kilku lat prowadzi comiesięczne spotkania Kawiarni Filozoficznej w księgarnio-kawiarni „Tarabuk” i klubokawiarni „Grawitacja”. OBF prowadzi również działalność wydawniczą. Jest wydawcą czasopisma „Avant” oraz cyklu monografii filozoficznych.

Stowarzyszenie jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000236941.

Stawki 3 lok. 20
Polska / Poland